אבטחה, סודיות ופרטיות
דיבי מערכות רואה באבטחת המידע ושמירה על פרטיות המשתמשים נושא בעל חשיבות מרכזית בשימוש בפורטל eVote.

אנו משקיעים משאבים רבים, הן טכנולוגיים והן אנושיים, כדי לאבטח ולשמור על סודיות הנתונים מפני דליפה או זיוף. כמו כן, אנו עושים שימוש בשיטות אבטחה והצפנה מהמתקדמות והחזקות ביותר בעולם.

 

סודיות ואנונימיות

מערכת eVote אינה קושרת או/ו מתעדת בין רישום הבוחרים ורישום כניסתם להצבעתם בפועל. למצביע מופקת אסמכתא בעזרתה ניתן לבדוק רישום ואי זיוף של הקול שלו.

 

קוד הצבעה סודי

לכל בוחר מופק קוד הצבעה סודי בן 4 ספרות, בדומה לזה של כרטיס אשראי. קוד זה משמש את הבוחר לרישום הצבעתו בשימושו במערכת. בעזרת קוד זה אנו מוודאים שהבוחר שנכנס למערכת הוא הבוחר שמבצע את ההצבעה.

 

אבטחה

נתוני ההצבעה מוצפנים ונשמרים בשרתים יעודיים. נתוני מערך הבחירות, לאחר שהוקם, אינם ניתנים לשינוי למעט – פרטי הכניסה של כל בוחר ורישום ביצוע הצבעה. כמו כן רישום ההצבעה נשמר בטבלה להוספה בלבד כך שלא ניתן למחוק או לשנות ערך לאחר הזנתו.

 

הצפנת תקשורת

התקשורת בין הדפדפן שלך לבין שרת דיבי מערכות (בשלב רישום ההצבעה) מוצפנת ומאובטחת בשיטות הצפנה חדישות ומחמירות (SSL128) ובאמצעות מנגנוני הצפנה המהווים תקנים לנושאי הצפנת מידע בעולם האינטרנט. יצירת הקשר המאובטח מונעת מהמידע המועבר להיחשף לעיני גולשים אחרים באינטרנט.

 

הצפנת נתוני ההצבעות

אנו משתמשים בשיטות הצפנה מתקדמות ביותר עם מפתחות בני 16 ספרות הנקבעים אקראית ע"י המערכת. הצבעת הבוחר נשמרת מוצפנת בטבלה גדלה בלבד – כלומר, לא ניתן לבצע פעולת מחיקה או שינוי לאחר רישום.

 

הצפנת סיסמאות

נשמרות באופן מוצפן חד כיווני שאינו מאפשר שיחזור אלה רק החלפה בחדש.

בחירות מאובטחות

בחירות מאובטחות